Skontaktuj się z nami:
34 361-56-83 lub 510-993-453

Bramy Garażowe

Bramy garażowe Częstochowa

Bramy garażowe – bramy garażowe segmentowe, uchylane, rolowane.

W naszej ofercie znajdą Państwo bramy garażowe :

Bramy i rolety KRISPOL - StolMat Częstochowa
Bramy i drzwi WIŚNIOWSKI - StolMat Częstochowa

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe segmentowe pozwalają na zaparkowanie samochodu bezpośrednio przed bramą,  dzięki pionowemu podnoszeniu płaszcza bramy. Jest to niezwykle istotne, gdy wjazd do garażu znajduje się np. przy ruchliwej ulicy lub gdy posiadamy mało miejsca przed garażem. Zaleta pionowego startu bramy segmentowej garażowej docenimy również wtedy, gdy przed bramą znajduje się dużo śniegu czy lodu.

Bramy segmentowe mają najlepszą izolację termiczną i akustyczną ze wszystkich typów bram  na rynku, ponieważ zbudowane są ze stalowych paneli, wypełnionych w środku pianką poliuretanową.

Budowa panelu bram segmentowych garażowych - StolMat Cżestochowa

Brama segmentowa otwiera się pionowo do góry, następnie załamuje się i układa równolegle pod sufitem, dzięki czemu otwór wjazdowy jest praktycznie w całości otwarty. Dla większego komfortu w bramach garażowych montuje się silniki elektryczne, którymi otwiera się bramę za pomocą pilota.

Bramy garażowe segmentowe Częstochowa - StolMat

Kiedy zamontować bramę garażową?

Kiedy myślimy o zamknięciu stanu surowego wiele osób rozważa równocześnie z oknami również montaż bramy garażowej. Z jednej strony pozwoli to na faktyczne zamknięcie budynku jednak niesie za sobą szereg komplikacji. Przede wszystkim bramę garażową należy zamontować na równej, wykończonej powierzchni – czyli ściana na której ma zostać zamontowana brama powinna zostać wcześniej otynkowana. Jest to z reguły problem, ponieważ najczęściej tynki w domu wykonuje się po osadzeniu okien i wykonaniu instalacji. Rzadko która ekipa tynkarska godzi się na dwukrotny przyjazd, aby najpierw otynkować garaż, a potem resztę budynku. Kolejnym problemem jest zabezpieczenie samej bramy garażowej po montażu. Wiadomo, garaż z racji tego, że jest przestronny najczęściej służy jako magazyn na czas budowy. Bardzo często również w garażu pracownicy docinają różne elementy (rurki, płytki itp), żeby nie kurzyć w pomieszczeniach. Często prowadzi to do zabrudzenia mechanizmu bramy, a nawet jej uszkodzenia. Kolejna sprawa – gwarancja. Większość producentów rekomenduje, aby montować bramę garażową w wykończonym pomieszczeniu, z docelową podłogą i wykończonymi ścianami. Montaż bramy jest praktycznie czystą pracą, więc można ją zostawić prawie na sam koniec budowy. Gwarancja na bramę zakłada, że bramę montowano w wykończonym pomieszczeniu.

Do pobrania

 

Krispol

 

Wiśniowski

 

FacebookGoogle Plus