Skontaktuj się z nami:
34 361-56-83 lub 510-993-453

Parapety

Parapety stalowe i aluminiowe

zewnętrze aluminiowe malowane, typu „płytka”, stalowe, stalowe w okleinie

Parapety to elementy wykończenia zewnętrznego, który z reguły montuje się podczas ocieplania i wykańczania elewacji. Najczęściej parapet zewnętrzny wykonuje się pod kolor okien – wówczas warto zdecydować się na parapet stalowy okleinowany. Jeżeli parapet ma być dopasowany do kolorów na elewacji lub koloru dachu czy obróbek blacharskich – wtedy najlepiej sięgnąć po parapet stalowy malowany, wykonany z blachy stalowej ocynkowanej lub trwalszy – parapet aluminiowy. Ostatnio bardzo popularne są również parapety zewnętrze aluminiowe wyglądem zbliżone do płytek. Są to parapety aluminiowe typu płytka. Wszystkie parapety można pomalować na dowolny kolor RAL. Na zewnątrz mają swoje zastosowanie również granity. Są to kamienie o dużej odporności mechanicznej i temperaturowej, dlatego dobrze jest je zastosować tam, gdzie będzie można stawać – np. wyjście na balkon.Parapety RAILING

Parapety stalowe zewnętrzne występują w wersji prostej Classic oraz zaokrąglonej SoftLine :

parapet zewnętrzny stalowy prosty

parapet zewnętrzny stalowy zaokraglony

Do wnętrz oferujemy parapety wewnętrzne PCV oraz kamienne – z konglomeratu.

Parapet wewnętrzny PCV

parapet z konglomeratu

W naszej ofercie znajdują się również nakładki renowacyjne na parapety betonowe (lastriko) – nakładki na parapet.

nakładki na lastriko

Montaż parapetów wewnętrznych najczęściej wykonuje się jako jedną z ostatnich czynności wykończeniowych, ponieważ podczas prowadzenia prac wykończeniowych bardzo łatwo je uszkodzić. Gładka powierzchnia parapetu z kamienia lub drewna podatna jest na zarysowania pyłami budowlanymi. Jest jednak „druga szkoła”, która radzi by parapet zamontować przed tynkami. Zaoszczędzi to potem kilku dodatkowych prac jak np. podkucie tynku, czy ponowne oprawienie ościeża, ale wiąże się to również z bardzo dokładnym i solidnym zabezpieczeniem parapetu. My radzimy naszym klientom, aby jednak zdecydować się na montaż w późniejszym etapie budowy.

Na zewnątrz natomiast parapet najczęściej montuje się przy wykonywaniu elewacji. Po ociepleniu budynku styropianem instalatorzy przed kolejnymi etapami wykonywania elewacji przystępują do montażu parapetów. Warto pamiętać, że na niektóre rodzaje parapetów czeka się nawet do 4 tygodni, szczególnie w przypadku parapetów w nietypowych kolorach. Dlatego warto pamiętać o zamówieniu parapetów już wcześniej, tak żeby na czas prac ociepleniowych leżały już gdzieś i czekały w „pogotowiu”.

FacebookGoogle Plus